×

Please choose your language

لطفا زبان خود را مشخص کنید

×
We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Ok, thanks Learn more

gegli

آزاد 66

زایمان بدون درد با حضور شوهر

برای نخستین بار زایمان بدون درد با حضور همسر هنگام زایمان در بیمارستان صارم تهران انجام شد. ابوطالب صارم،‌ متخصص زنان و زایمان و رئیس این بیمارستان درباره این زایمان گفت:‌ با توجه به كاهش بیش از حد زایمان طبیعی در بین زنان جوان و ترس و دلهره آنان از روش طبیعی بر آن شدیم تا راه‌های زایمان طبیعی و بدون درد را در كشور ترویج كنیم به همین علت پس از استفتا از مراجع دینی راهی كه به ذهنمان رسید حضور شوهر در كنار زن هنگام زایمان بود.
وی گفت: حضور فیزیكی شوهر در كنار زن هنگام زایمان علاوه بر این‌كه محرم زن است و می‌تواند در امر زایمان به گروه تخصصی كمك كند باعث قوت قلب و كاهش استرس زایمان در زن می‌شود و خوشبختانه تجربه این زایمان كه ‌دوشنبه هفته جاری در بیمارستان صارم انجام شد در محیطی عاطفی و توأم با آرامش باور نكردنی بود.
صارم افزود:‌ بسیاری از زنان پس از زایمان به علت دوری گزینی همسر دچار افسردگی می‌شوند اما حضور شوهر در بالین زن هنگام زایمان و مشاهده سختی های زایمان موجب نزدیكی زن و شوهر و ارتباط عاطفی بیش‌تر آن‌ها می‌شود و این امر نه تنها افسردگی زن را پس از زایمان از بین می‌برد بلكه موجب همكاری بیش‌تر شوهر در نگهداری و تربیت فرزند می‌شود.
وی گفت:‌ زایمان بدون درد به چند روش مختلف انجام می‌شود كه استفاده از روش هیپنوتیزم،‌ طب سوزنی، گاز NO2 و بی حسی نخاعی به روش اپیدورال از آن جمله است كه ما در این روش از روش اپیدورال سطحی استفاده كردیم به نحوی كه زن هنگام زایمان بتواند حركت كند و زایمان طبیعی داشته باشد.
رئیس بیمارستان تخصصی زنان و زایمان صارم افزود:‌ روش‌های مختلف زایمان بدون درد و اپیدورال بارها انجام شده است و سابقه دارد،‌ آنچه تاكنون در ایران به آن توجه نشده است، توجه به مسائل روحی، روانی و عاطفی زایمان است كه اثر بسیار زیادی هم در كاهش درد زایمان و هم كاهش افسردگی و اضطراب زایمان و پس از آن دارد.
وی گفت: در زمان حاضر بیش از 70 درصد زایمان‌ها در كشور ما به روش سزارین انجام می‌شود در حالی كه در گذشته سزارین برای خانواده‌های ایرانی كسر شأن محسوب می‌شد و نشانه بیماری و اختلال بود اما سال‌هاست، زنان كشور ما برای مواجهه نشدن با درد زایمان به روش سزارین رو آورده‌اند.
وی افزود: سزارین فقط در موارد معدودی كه به علت تنگی لگن زن نسبت به سر نوزاد، زایمان را دچار مشكل می‌كند و سلامت مادر یا نوزاد را به مخاطره می‌اندازد با تشخیص پزشك لازم است كه تعداد این موارد لازم حداكثر بین 15 تا 20 درصد كل زایمان‌هاست.
صارم گفت: ورزش كردن دختران از كودكی، فرهنگ‌سازی برای ترویج زایمان طبیعی به خصوص زایمان بدون درد،‌ استفاده از روش‌های كاهش درد در حین بارداری مانند پیاده‌روی و نرمش حین بارداری، اكواژیمناستیك (راه رفتن و ورزش در آب) و آموزش زن و شوهر برای زایمان طبیعی بدون درد از روش‌های مهمی است كه باید برای ترویج زایمان طبیعی در كشور‌ انجام شود.
وی افزود: سزارین علاوه بر امكان بروز عفونت در حین عمل جراحی و طولانی‌تر بودن مدت زمان بستری زن، احتمال خطر جانی بیش‌تری را نیز برای مادر به همراه دارد.
چهارشنبه 10 شهریور 1390 - 1:44:13 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم

آخرین مطالب


سکوت ......


راه استفاده از گوجه فرنگی برای زیبایی13


8 تکه لباسی که هر خانم باید داشته باشد+ مطلب کاربردی


مفيدترين روغن‌هاي گياهي براي انواع مختلف مو


فوت و فن‌های جذاب بودن را یاد بگیرید


میوه ای تابستانی که شما را خوش اخلاق می کند!


طنز: روش شکار شوهر در ایران


راار هایی برای دوست داشتن مردان بدقلق


اندیشه هاااااااااا


متن زیبا ارسالی یکی از دوستان خوب


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

273220 بازدید

35 بازدید امروز

65 بازدید دیروز

488 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements

Copyright ©2003-2020 Gegli Social Network (Gohardasht) - All Rights Reserved

Developed by Dr. Mohammad Hajarian

Powered by MainSystem